Moderní interiér domu se zatmavenými okny díky fóliím

Fólie

Bezpečnostní fólie

Pro skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí nebezpečí loupeže, či jiné možnosti napadení skleněné plochy. Vhodná ochrana před přírodními pohromami (krupobití, vichřice apod.) zvláště pro střešní okna (nebezpečí zranění a pořezání obyvatelů, vyplavení a zničení interieru apod.). Skla a okna obchodů, rodinných domů, bank, bytů (balkonů), střešní okna, .atd.

Zjistit více

Ochranné fólie

Pro skleněné plochy kterým hrozí možnost rozbití (úmyslné nebo neúmyslné) a následná možnost zranění (pořezání) osob, zejména dětí. Frekventovaná místa: školky, školy, nemocnice, hotely.., ale i domácnosti: balkónové dveře, střešní okna apod.

Zjistit více

Protisluneční fólie

Proti-sluneční fólie jsou určeny pro skleněné plochy a okna kde hrozí v letních měsících nebezpečí přehřívání interieru (skleníkový efekt). Skla a okna obchodů, rodinných domů, bank, bytů (balkonů), střešní okna, zimní zahrady, .atd.

Zjistit více

Tepelně-izolační fólie

Jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna kde dochází v zimních měsících k značnému úniku tepla. Skla a okna rodinných domů, bytů (balkonů), kanceláří, výrobních prostor, střešní okna, zimní zahrady, .atd.

Zjistit více

Privátní fólie

Privátní matová fólie je určená k zneprůhlednění skleněných ploch při zachování maximální propustnosti světla, nahrazují pískované sklo. Sklo s privátní fólií se jeví jako matné mléčné sklo, které může mít bílou, stříbrnou, bronzovou nebo šedou barvu. Další typy speciálních fólií například zabraňují průchodu světla.

Zjistit více

Fólie

Základním nosným materiálem fólií na okna je polyester. Na tomto materiálu je nanesen lep, kterým se fólie nalepí na skleněnou plochu. Vývoj lepu procházel výraznými změnami. Původně byly fólie vybaveny tzv. citlivým lepem, který zabezpečil přilnutí fólie ke sklu prakticky okamžitě. To způsobovalo nemalé nesnáze při instalaci.

Dalším krokem bylo vyvinutí lepu který začal plnit svou funkci až po navlhčení roztokem. V současné době se používají lepy které se musí navlhčit a jejich lepící funkce začíná až po vytlačení roztoku. Tento lep je citlivý na tlak. Do tohoto lepu jsou přidávány pohlcovače UV záření.

Barevné fólie vznikaly původně použitím "umělých"barviv které byly nanášeny mezi polyesterové nosné vrstvy.

Postupně byly tyto barviva nahrazovány kovem (např. aluminium (hliník)), který zabezpečoval zvýšenou účinnost fólií především vysokou reflexí. Tím byly dosaženy vysoké hodnoty stínících a reflexních faktorů avšak při výrazně sníženém prostupu přirozeného světla a při změně barevnosti přirozeného viditelného spektra. V současné době používají přední výrobci fólií tzv. metodu SPUTTER kdy se na fólii nanáší kov práškováním. Tato nejmodernější výroba fólií představuje vysoký energetický výkon fólie (zábrana slunečnímu horku, snížení úniku tepla v zimě) při zachování velké propustnosti přirozeného světla jehož barvu nepřirozeně nemění.. Příkladem takové fólie je fólie SDI - Sun Gard s označením Power, která při výše uvedených vlastnostech má od výrobce záruku na deset let.

V posledním období se ve stále zvýšené míře používají fólie exteriorní které představují nejvyšší schopnost při zadržení slunečního horka. Výrobce fólií zn. Sun Gard jako jediný nabízí nejenom klasické stříbrné typy, ale i typ NC (nikl-chrom) které působí nejenom výbornými parametry ale i obzvlášť vytříbeným estetickým dojmem.