line
line
ÚVOD | KONTAKT
neděle 11. dubna 2021 - svátek slaví Izabela
 

 

Hlavní menu

Fólie

Folie_M20XT_na_polykarbonatu_2 Základním nosným materiálem fólií na okna je polyester. Na tomto materiálu je nanesen lep, kterým se fólie nalepí na skleněnou plochu. Vývoj lepu procházel výraznými změnami. Původně byly fólie vybaveny tzv. citlivým lepem, který zabezpečil přilnutí fólie ke sklu prakticky okamžitě. To způsobovalo nemalé nesnáze při instalaci.

Dalším krokem bylo vyvinutí lepu který začal plnit svou funkci až po navlhčení roztokem. V současné době se používají lepy které se musí navlhčit a jejich lepící funkce začíná až po vytlačení roztoku. Tento lep je citlivý na tlak. Do tohoto lepu jsou přidávány pohlcovače UV záření.

Barevné fólie vznikaly původně použitím "umělých"barviv které byly nanášeny mezi polyesterové nosné vrstvy.

Postupně byly tyto barviva nahrazovány kovem (např. aluminium (hliník)), který zabezpečoval zvýšenou účinnost fólií především vysokou reflexí. Tím byly dosaženy vysoké hodnoty stínících a reflexních faktorů avšak při výrazně sníženém prostupu přirozeného světla a při změně barevnosti přirozeného viditelného spektra. V současné době používají přední výrobci fólií tzv. metodu SPUTTER kdy se na fólii nanáší kov práškováním. Tato nejmodernější výroba fólií představuje vysoký energetický výkon fólie (zábrana slunečnímu horku, snížení úniku tepla v zimě) při zachování velké propustnosti přirozeného světla jehož barvu nepřirozeně nemění.. Příkladem takové fólie je fólie SDI - Sun Gard s označením Power, která při výše uvedených vlastnostech má od výrobce záruku na deset let.

V posledním období se ve stále zvýšené míře používají fólie exteriorní které představují nejvyšší schopnost při zadržení slunečního horka. Výrobce fólií zn. Sun Gard jako jediný nabízí nejenom klasické stříbrné typy, ale i typ NC (nikl-chrom) které působí nejenom výbornými parametry ale i obzvlášť vytříbeným estetickým dojmem.

Typy okenních fólií v nabídce:

00256                              
nahoru | © 2021 Umbre | odkazy |                             --- tel.: 776 240 090, info@zaluzie-folie.cz ---